Uzman İçerik Üreticileri ile Doğru Ürünlere Ulaş!

İçerik üreticiler, çeşitli medya kanalları aracılığıyla ilgili olduğu alanlarda bilgi paylaşımı yapan kişilerdir. Bu kişilerin yapmış olduğu paylaşımlar, takipçi sayılarına ve etkileşimlerine göre çok fazla insana ulaşabilir. Hâlihazırda takip ettiğin, uzmanlığına güvendiğin ve onun önerdiği noktalara yönelmekten çekinmediğin bir sosyal medya içerik üreticisi mutlaka vardır. Bu kişiler, diğer içerik üreticisi olanlara göre daha az sayıdadır. Özellikle deneyimleyerek, okuyarak ve araştırarak öneride bulundukları için onları daha bir ilgiyle takip edersin. İçerik üreticileri arasında özellikle uzmanlığına ve profesyonelliğine güvendiğin kişilere Karmola’da yer vermeye özen gösteriyoruz. Bu sayede ilgili olduğun alanla ilgili dijital içerik üreticisi tarafından sunulan eğitimleri, workshopları, birebir danışmanlıkları ve çok daha fazlasını alabilirsin.

Bu yazı kapsamında Karmola aracılığıyla ulaşabileceğin eğitim veren içerik üreticilerine aşağıdaki başlıklarla değineceğiz:
İçerik üreticisi nedir?

– Dijital içerik üreticisi nedir?
– Sosyal medya içerik üreticisi nedir?
– Karmola’da uzman içerik üreticileri sana ne sunar?
– Karmola ile ulaşabileceğin uzman içerik üreticileri eğitimleri
– Doğru eğitimin adresi: Karmola

İçerik Üreticisi Nedir?

İçerik üreticisi, ilgili ve bilgili olduğu alanla ilgili çeşitli medya platformlarında paylaşım yapıp kitlelerine seslenen kişilere denir. Düzenli paylaşım yapan, hayatının tamamını ya da belirli bir bölümünü takipçileriyle paylaşan, kampanyaları ve iş birliklerini duyuran ve bunlar üzerinden gelir elde eden kişilerdir. Video, görsel içerik, reels ya da Instagram hikâyeleri gibi belirli bir dijital ürün ortaya çıkardıkları için içerik üretmiş ve bu şekilde adlandırılmış olurlar. Instagram, Twitter, YouTube, Linkedin, TikTok ya da Snapchat gibi sosyal medyalar, içerik üreticiler tarafından sıklıkla tercih edilen kanallardır. Öte yandan içerik üreticileri dijital içeriklerini duyurmak ve dağıtmak için aslında sınırsız bir imkana sahiptir. Sınırsız imkanın kapsamına sosyal medya harici bir çok ilave platform ve kanal girmektedir; içerik üretici için en büyük imtihan dijital ürün ve içeriklerini kitlelere nasıl ulaştırabileceğini anlamaktır.

Dijital İçerik Üreticisi nedir?

Dijital içerik üreticisi, fiziksel bir karşılığı olmayan ve çevrim içi ya da çevrim dışı ortamlardan erişilebilecek ürünleri yapan kişidir. Bu kişi tarafından üretilen şeyler arasında bazen bir video içeriği bazen bir Canva şablonu olabilir. İnsanlar bunları satın alarak ya da ücretsiz erişerek dijital ortamda kullanabilir. Bilgisayar, telefon ve tablet gibi cihazlar aracılığıyla dijital içerik üreticilerinin üretmiş olduğu ürünlere erişilir.

Sosyal Medya İçerik Üreticisi Nedir?

Instagram, Twitter ya da TikTok gibi mecralardan alışık olduğumuz gibi sosyal medya içerik üreticisi, sosyal medya uygulamaları aracılığıyla paylaşım yapan kişidir. Düzenli video üretenler, Instagram aracılığıyla her gün hikâye paylaşımı yapanlar ya da belirli aralıklarla TikTok videoları atanlar bu şekilde adlandırılır. Sosyal medya içerik üreticisi, belirli bir hedef kitleye sahiptir. O hedef kitleden takipçi ve etkileşim alarak uygulama içindeki popülerliğini korur ve artırır.

Her Sosyal Medya İçerik Üreticisi Bir Dijital Ürün Sahibi Midir?

Her sosyal medya içerik üreticisi aslında dijital ürün sahibi sayılmaz. Dijital ürün sayılabilmesi için üretilen içeriğin takipçi veya kullanılar açısından “değer” sağlaması ve her durumda olmasa da en nihayetinde belirli bir ücret karşılığı satılıyor olması gereklidir. Hangi içeriğin ne tür bir değer sağladığı veya ileride sağlayacağı ise hem o içerik üretici hem de takipçilerinin algı ve bakış açısıyla ilgilidir. Dahası, bu “değer”i belirleyebilmek için dijital pazarlama danışmanı veya dijital danışmanlık yapan bir uzmandan destek almak ortaya çıkabilecek potansiyeli anlamak adına oldukça verimli olacaktır.

Karmola’da Uzman İçerik Üreticileri Neler Sunar?

Karmola, uzman içerik üreticilerine kendi içinde alan açan bir platformdur. Uzman içerik üreticileri Karmola içinde; video, workshop, birebir danışmanlık, Canva şablonları, presetler, Notion templateleri, birebir kurslar, seminerler ,ekitaplar, yazılımlar, podcastler, ücretli vloglar, kapalı içerikler ve çok daha fazlasını üreterek senin ilgilendiğin alanla ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmanı sağlar. Bilgi ihtiyacın olmadığında ise bu içerikleri satın alarak eğlence veya fantezilerini tatmin etmeni sağlayabilirsin. Bu şekilde çok yönlü olarak yapılaşmış olan Karmola ile uzman içerik üreticileri sana şu gibi fırsatlar sunar:

– Dünyanın her hangi bir yerinde, her hangi bir lisanda dilediğin bir içerik üreticisinden Karmola kapsamında birebir danışmanlık alabilirsin.
– Aradığın içerik üreticisini Karmola’da bulamadığında, portalın içerisinden erişebileceğin “iletişim” sekmesiyle Karmola’ya hizmet veya ürünlerini almak istediğin ismi ileterek talepte bulunabilirsin.
– İşlerini kolaylaştırmana yardımcı olacak ve gününü iyi bir şekilde planlamanı sağlayacak hemen her konuda dijital şablonlara, tasarımlara , dökumanlara ulaşabilirsin.
– Bilgi sahibi olmak istediğin konularla ilgili seminerlere ve workshoplara katılıp hem network kurabilir hem de uzmanlaşabilirsin. Dilediğinde ilgili konuda birebir danışmanlık alabilirsin.
– Sınavlara hazırlanmak ya da bir dili iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsan Karmola’daki uzmanlardan birebir ders alabilirsin.
– Yüzeysel bilgi vermek yerine derinleşen, bir konuyu geniş çaplı anlatan ve senin bilgilenmeni hedefleyen videolara istediğin yerden erişebilirsin.
– Online yoga , spor ve meditasyon workshopları ile sağlıklı bir yaşama ulaşabilirsin.
– Normalde DM atıp ulaşamayacağın birçok uzmana Karmola içinde dilediğin zaman diliminde ulaşıp aklına takılan her soruyu sorabilirsin.
– Bir kere satın alıp ömür boyu kullanabileceğin ve sınırları yukarıdaki maddelerle limitlenemeyecek kadar fazla olan dijital ürünlere tek tıkla ulaşabilirsin.
– Sana özel olarak hazırlanan müziklere, video, resim, tasarım, yazılım, eğitim seti, ürünleşmiş hizmet paketleri, kapalı içerikli video & pdflere erişebilir aklından geçen fikri ilgili içerik üreticisiyle paylaşarak özel olarak tasarlatabilirsin.

Karmola ile Ulaşabileceğin Uzman İçerik Üreticileri Eğitimleri

Karmola; sosyal medya içerik üreticisi, dijtal içerik üreticisi ve daha birçok mecradaki içerik üreticisi için tek bir yerden erişebilme alanı açar. Bu sayede birden fazla mecrada dolaşmak yerine yalnızca Karmola profilini kullanarak içerik üreticilerine ulaşabilirsin. Karmola ile ulaşabileceğin uzman içerik üreticileri arasında yer alan bazı kişiler:

Online Yoga Eğitmenliği Yapan İçerik Üreticiler

Karmola ile dilediğin yerde yoga yapmak için uzman eğitmenleri sana sunuyoruz. Online yoga eğitmenliği ile yogada sınır tanımamak istiyorsan sen de bu eğitmenlerden eğitim alabilirsin. Yoganın hayatının her alanına girmesi, gün içinde ona vakit ayırabilmen ve bunu düzenli bir şekilde yapabilmen için online yoga eğitmenleri seninle olacak.

Meditasyon Eğitmeni Olan İçerik Üreticiler

Meditasyon, seni ruhsal ve bedensel olarak rahatlatan egzersizleri kapsar. Bu bir aktivite olabilir ya da sadece nefes alıp vermek gibi temel bir egzersiz olabilir. Meditasyon hayatında yer ettikçe; kendini daha iyi hissedecek, endişeli ruh hâlinden arınmaya başlayacak, gününü daha zinde geçirecek ve pozitifliği hayatının her alanına yaymayı gerçekleştireceksin. Karmola içinde yer alan uzman bir meditasyon eğitmeni ile sen de bu yolculuğa online olarak başlayabilirsin.

Çocuk Gelişimi Eğitimi İçin İçerik Üreticiler

Gerek anne babalar gerekse çocuk gelişimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için Karmola’daki uzman çocuk gelişimciler ve psikologlar aracılığıyla eğitimler düzenlenir. Sen de bu konuda bilgi almak istiyorsan çocuk gelişimi eğitimi kapsamında; bu kurslara, seminerlere ya da workshoplara katılabilirsin. Daha ileri bir durum varsa birebir danışmanlık alarak bir uzmandan destek isteyebilirsin.

Görsel Sanatlar Eğitimi İçin İçerik Üreticiler

Yıllardır ertelediğin bir yeteneğin varsa ya da sadece merak edip öğrenmek istiyorsan görsel sanatlar eğitimi ile birçok deneyimi tecrübe edebilirsin. Özellikle dilediğin alandaki eğitimi Karmola’da bulabileceğin için, tam ilgi alanına yönelik görsel sanatlar eğitimini alabilirsin.

Canva Eğitimi İçin İçerik Üreticiler

Canva; yaratıcı görseller oluşturabileceğin, içerik fikirleri geliştirebileceğin, dergi tasarlayabileceğin, video editleyebileceğin ve kendi resimlerini düzenleyebileceğin bir düzenleme programıdır. Telefon, tablet ya da bilgisayar gibi cihazlar aracılığıyla Canva’ya çevrim içi ortamda erişebilirsin. Günümüzde dijital dönüşüm ile Canva kullanımı arttı ve artık çoğu kişi birçok işini Canva ile halletmeye çalışıyor. Sen de işlerinde daha pratik ve yaratıcı olmak istiyorsan, hâli hazırda Canva konusunda eksiklerinin olduğunun farkındaysan Canva eğitimi ile tüm bu noktalarda ilerleme kaydedebilirsin.

İleri Düzey Excel Eğitimi İçin İçerik Üreticiler

Sayısal ve sözel verileri düzenli bir şekilde kaydedip analiz edebileceğin bir program olan Excel, doğru bir şekilde kullanıldığında yapmak istediğin birçok işlemi saniyeler içinde sana sunar. Excel eğitimi bu kapsamda önemli bir beceri kazandırdığı için birçok kişi tarafından alınmak istenir. Temel seviyede Excel bilgisi, ileri düzey uygulamalarda yeterli olmayacağı için Karmola’da seviyene uygun eğitimler sana sunulur. İleri düzey Excel eğitimi ile Excel bilgini üst aşamalara taşıyabilirsin.

Diksiyon Ve Etkili Konuşma Eğitimi İçin İçerik Üreticiler

Diksiyon ve etkili konuşma, iş hayatında ve günlük yaşamda diğerleriyle iletişim kurarken etkileşimi yönlendiren temel şeydir. Bu konularda iyi olabilmek, bizlerin profesyonel dünyasında önemli artılara zemin hazırlar. Tamamen konuşma bozukluğu yaşamadan da diksiyon eğitimi alman mümkün. Diksiyon nefesle de ilişkili olduğu için konuşmayı etkili bir hâle getirmekte oldukça temel bir görev görür. Bu noktaları diksiyon eğitimi ile fark edip hayatına entegre ettikçe sen de değişimin başladığını fark ediyor olacaksın. Ayrıca etkili konuşma yapmayı öğrenerek duygu ve düşüncelerini karşı tarafa şeffaf bir şekilde aktarmanın yollarını eğitimle keşfedeceksin.

Etkili İletişim Kursu İçin İçerik Üreticiler

İletişim nedir ve hangi noktalarda iletişim kurarken hatalar yapmaktasın? İletişimin ne olduğunu emin ol birçok kimse bilmiyor ya da bildiğini zannediyor. Karşılıklı başlayan, birbirini anlama ve cevap vermekle sürdürülen iletişim, gerçekten yaptığın ya da yaptığını zannettiğin bir şey mi? İşte bunları keşfetmek için Karmola sana fırsat sunar. Etkili iletişim kursu ile uzman içerik üreticilerinden iletişime dair noktaları keşfedebilirsin. Ayrıca birebir danışmanlık alarak kendi özelinde değişime adım adım gidebilirsin.

Kişisel Gelişim Kursları İçin İçerik Üreticiler

Kendini geliştirmek, farklı bir sen yaratmak ve hayatını yeni ve iyi bir şekilde sürdürmek istiyorsan Karmola’da yer alan kişisel gelişim kursları tam sana göre! Dilediğin eğitmenden bu kursları online bir workshop ortamında alabilir, istersen danışmanlık olarak birebir görüşme yapabilirsin. Üstelik online bir platformda eğitimler gerçekleşeceği için işlerini daha iyi ayarlayıp katılım sağlayabilirsin.

Peki Karmola’yı Daha da “güzel” Yapan Ne?

Tüm bu yukarıda bahsedilen eğitim ve kurslar Karmola’nın sana sunduğu fırsatların sadece bir kısmını oluşturuyor. Karmola ile kelimenin tam tabiri ile aklından geçen ve erişmek istediğin her hangi bir içeriği satın alabilmen mümkün üstelik almak istediğin içeriğin formatını da düşünmene gerek yok. Peki bu ne demek? Aşağıda kısa bir kaç örnek ile bunu açıklayalım;

Men Akademi ilişki koçluk ve danışmanlığı yaparak faaliyet gösteriyor. Instagram kanalı ağırlıklı olmak üzere oluşturduğu kitlesiyle farklı içerikler paylaşıyor, ürün ve hizmetlerini tanıtıyor ve marka bilinirliğini artırıyor. Öte yandan dijital ürün , hizmet ve fırsat dünyasında dijital dönüşüm adına yapabileceklerinin aslında çok azını takipçilerine sunabiliyor; kendini ayrı amaçlar için kullandığı farklı platform ve mecralara bölmek yerine sunabileceği tüm fiziksel ürün ve hizmetleri Karmola ile farklı formatlar altında oluşturup profilinde listeleyebilir. Örneğin bu profile sahip olan Nida’nın yaptığı gibi.

Peki Men Akademi Sana Ne Gibi Dijital Ürün ve Hizmetler Sunabilir?

E-kitaplar veya E-kurslar:

İlişkilerle ilgili konularda yazılmış e-kitaplar veya e-kurslar oluşturabilir. Örneğin, iletişim becerileri, çatışma çözme yöntemleri, ilişki stratejileri veya iletişim taktikleri gibi konularda içerikler üretip bunları tek seferli veya aylık abonelik şeklinde sana ulaştırabilir. Veya, bir kaç adet ekitabı derleyip tek bir ZIP dosyası içerisinde bir paket halinde bunu bir indirilebilir dijital ürün formatında sunabilir.

İlişki Rehberlik Videoları:

Kısa ve öz rehberlik videoları hazırlayarak satışa sunabilir. Instagram IGTV veya YouTube gibi platformlar üzerinden erişilebilir kısa içerikler oluşturabilir, ardından detaylı ve uzun olanlarını tıpkı ücretli bir vlog veya eğitim serisi gibi takipçilerine belirli bir ücret karşılığında sunabilir.

Online Seminerler ve Webinarlar:

İnteraktif online seminerler düzenleyerek katılımcılara canlı olarak rehberlik edebilir. Bu tür etkinliklerin biletlerini satabilir veya ücretli bir erişim modeli oluşturabilir( Örneğin “Aylık Online Kapalı Workshoplarımı” adıyla bir dijital ürün oluşturup, workshoplarına katılım için ücretli üyelik sunabilir).

İlişki Testleri ve Değerlendirmeler:

İlişki testleri veya anketleri oluşturarak, kullanıcılara ilişkilerini değerlendirme ve geliştirme fırsatı sunabilir, bu testlere ücretli erişim veya sonuç raporları için ödeme modeli ekleyebilir. Bu anketleri birer PDF olarak, danışmanlığı bire bir görüntülü görüşme( canlı yayın) olarak takipçilerine sunabilir.

Meditasyon ve Mindfulness Kaynakları:

İlişki stresini azaltmaya yönelik meditasyon kaynakları, sesli rehberlik(indirilebilir ses dosyası) veya yazılı materyaller oluşturabilir ve takipçilerine ulaştırabilir. Bu materyelleri anlık veya durumluk olarak kategorize edip en çok fayda sağlayacağını düşündüğü temayı ilave dijital ürün türleriyle geliştirebilir.

İlişki Günlükleri ve Planlayıcılar – Notion Şablonları:

İlişki günlükleri, ilişki konularında sıkça sorulan sorulara yönelik cevaplar içeren şablonlar, hedef belirleme ve bu hedeflere ulaşma stratejilerini içeren şablonlar veya planlayıcılar tasarlayarak, kullanıcılara ilişkilerini düzenleme ve geliştirme konusunda pratik araçlar sunabilir.

Abonelik Tabanlı İçerik:

Aylık veya yıllık abonelik modeli ile özel içeriklere, ek hizmetlere, indirimlere veya canlı etkinliklere erişim sunabilir; belkide takipçileri tarafından yapılması çok arzu edilen bir etkinlik veya aktiviteyi onlara üyelik altında erişilebilir kılabilir.

E-Posta Pazarlama ve İlişki Koçluğu İçerik Paketleri:

Abonelerine düzenli olarak paylaşacağı e-posta içerik paketleri veya bültenler aracılığıyla ilişki koçluğu içeriği sunabilir ve bu içeriklere erişim için ücret talep edebilir.

Tüm bunlar Men Akademi’nin takipçilerine sunabileceği dijital ürünlerden yalnızca birkaçı. Öte yandan takipçilerine onların istediklerini sunamamanın eksikliği ise devasa. Karmola sadece içerik üreticinin sunabildiklerine değil ona potansiyel müşteri veya takipçilerinden gelen “peki ya şu hizmeti sağlayabilir misin” sorularına da aynı seviyede önem veriyor ; böylece sürekli kendini geliştiren ve hizmetlerini artıran bir içerik üretici(marka) ve hayal gücünden geçenin ürünleşmesini talep edebilen mutlu bir kitle oluşması aynı platform içerisinde mümkün kılınıyor.

Bu yazıyı okuyan bir içerik üreticisi isen aklında bir çok sorunun canlandığı aşikar ; Peki bu formatlarda dijital ürünlerimi nasıl oluşturabilirim? Ne konuda içerik veya dijital ürün veya hizmet oluşturmalıyım? Oluşturduğum ürünleri takipçilerime nasıl ulaştırabilirim? Nasıl kendi kitlemi oluşturabilirim? Dijital Ürün tasarımı nasıl yapabilirim? Hangi satış kanalları benim için daha faydalı? Daha daha çok, birçok soru..

Bu yazıyı okuyan ve aklından geçen her fikrin, ihtiyacın, hayalin dijital bir formda sana sunulması fikrinden heyecanlanan, gözü geleceği görüp parıldayan bir meraklı da olabilirsin. Her iki durumda da Karmola dijital dönüşüm kapsamında standard ve premium olarak sunduğu ve geliştirdiği hizmetleri kapsamında sana “geleceği” vaat ediyor. Buraya tıklayarak Karmola Portal’a katılıp sunduklarımızın ufak bir kısmına hemen göz atabilirsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İçindekiler

We use cookies and other technologies that are essential to provide you our services and site functionality, as described in our Cookie Policy. If you agree and click 'Accept', we will also allow third-party companies, who we partner with, to store cookies on your device and use similar technologies to collect and use your personal data (e.g., IP address) for advertising personalisation, measurement and analytics, on and off our sites. Data processing purposes: Store and/or access information on a device. Personalised advertising, advertising measurement, audience research and services development.