Karmola’da Sunulan Dijital Ürünler 

Dijital ürünler, kişilerin günlük yaşamlarını daha iyi planlayabilmek ve eğlenebilmek gibi farklı amaçlarla çevrim içi ortamda kullanılabilen ürünlerdir. Bu ürünler gerek ücretsiz olarak gerekse satın alınarak kullanılabilir. Dijital ürün kullanımı, son yıllarda daha da yaygınlaşmaya başlayan bir durumdur. Notion, Clickup ya da Asana gibi araçların insanların işlerini ciddi düzeyde kolaylaştırmasıyla bu gibi dijital araçlara yönelik talepte artış vardır. Satıcılar da Etsy‘de dijital ürün satmak ya da Amazon‘da dijital ürün satmak gibi farklı noktalardan alıcılara bu dijital ürünleri ulaştırmaya çalışır. Karmola ise bahsi geçen pazar yerlerine benzer bir nitelikle, kişilerin dilediği dijital ürünü liste ücreti talep edilmeden satabileceği bir platformdur. Platform içinde alıcılara gerek anahtar kelimelerle arama imkânı gerekse öne çıkanlardan ihtiyaçlara bakma gibi imkânlar sunulur.

Karmola içerisinde yer alan bir özellik, canlı yayın konseptinde 1’e 1 görüşmeler satın alıp bir uzmanla görüşme gerçekleştirebilirsin. Bunun yanı sıra online grup workshoplarına katılarak kendinde geliştirmek istediğin noktaları ilerletebilirsin. Ayrıca, kişilerin kendi etkinliklerini bir bilet formatında satmalarına da imkan veren Karmola’da, farklı tür ve tarzda birçok buluşma veya etkinliğe katılarak komunite/networkunu geliştirebilirsin.

Karmola’da sunulan dijital ürünler, seni geliştirecek ve hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak niteliktedir. Bu dijital ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgiye aşağıdaki başlıklarla değineceğiz:

  • Dijital ürünler nedir?
  • Dijital ürünler nasıl kullanılır?
  • Karmola nedir? 
  • Karmola’nın diğer pazar yerlerinden farkı nedir?
  • Karmola’da sunulan dijital ürünler

Dijital Ürünler Nedir?

Dijital ürünler, çevrim içi ya da çevrim dışı ortamda telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, akıllı saatler ya da diğer cihazlarla ulaşabileceğin ürünlerdir. İnternete gereksinim duyan dijital ürünler olduğu gibi bir kere indirdikten sonra dilediğin yerde internet olmadan kullanabileceğin dijital ürünler de vardır. Belki de herkesin aşina olduğu dijital ürün örneği not alma uygulamaları olabilir. Fiziksel bir kâğıda not almak yerine telefonundaki not uygulamasına not aldığında aslında dijital bir ürün kullanmış olursun. Üstelik çoğu zaman bu not uygulaması internete gereksinim duymadan açılabilir ve yazdıklarını kaydedebilir. Sen de dilediğin her yerden bu notlarına ulaşabilirsin.

Dijital ürünler nasıl kullanılır?

Dijital ürün kullanımında her dijital ürüne göre değişkenlik gösteren kullanma yöntemleri vardır. Dolayısıyla bu soruya genel geçer bir yanıt vermek güçtür. Yine de dijital ürün kullanımı için en önemli nokta dijital ürünü açabilecek bir cihaza sahip olmaktır. Ardından ürünü açabilir, ürünün özelliklerini kullanabilir ve ürünün hayatında artı değer yaratmasının önünü açabilirsin. 

Karmola Nedir?

Etsy’de satış yapmak veya Amazon’da satış yapmak gibi konulara hakim olanlar için Karmola direkt uyum sağlanabilen bir platformdur. Bu platform içinde workshoplar, etkinlikler, 1’e 1 görüşmeler, görsel içerikler ve daha birçok ürün; çevrim içi veya çevrim dışı kullanıma olanak sağlar. Karmola’nın amacı ise senin aradığın her dijital ürüne karşılık gelebilecek nitelikte ürünleri sana göstermektir. Bu sayede zamandan tasarruf sağlayabilir, bu ürünlerle daha etkin bir iş ve hayat düzeni takip edebilirsin.

Karmola’nın diğer platformlardan farkı nedir?

Senin için en önemli şeyin aradığın ürünle ilgili sana en iyi nitelikte bir liste sunulması olduğunu biliyoruz. Amazon ve Etsy gibi pazar yerlerinde ise bir kelime aradığında alakalı ya da dolaylı yoldan alakası olan ürünlere denk geldiğini, tam olarak aradığın nitelikteki ürünü göremediğinin farkındayız. Karmola, bu durumun kendi platformu içinde gerçekleşmesinin önüne geçer. Aradığın kelimeyle ilgili nokta atışı ürünleri sana listeler.

Karmola’da Sunulan Dijital Ürünler

Dijital ürünlerin geniş bir yelpazeye yayıldığının farkındayız. Dolayısıyla tek bir nitelikte ya da belirli bir sayıda dijital üründen söz etmek bizler için güçtür. Özellikle dünyanın içinde bulunduğu dijital devrimle bu ürünlerde de daha fazla çeşitlilik yaşandığını görüyoruz. Öngörüyoruz ki şu anda hâlâ fiziksel uygulamalar içinde yer alan birçok kişi, çok kısa bir zamanda dijital ürünlere geçiş yapıp bu ürünlerin sunduğu niteliklerden faydalanacak. Bu öngörü ile ve şu anda ihtiyaç duyulan noktalar ile Karmola’da dijital ürünlere yer veriyoruz. Karmola’da yer alan ve senin de faydalanabileceğini düşündüğümüz dijital ürünlerin bazılarını aşağıdaki başlıklarla detaylı bir şekilde tanıtmak isteriz:

E-kitaplar

Fiziksel bir kitabı her yere götürmek ya da fiziksel bir kütüphane edinmek gerek maliyet gerekse mekânda kaplanılan yer açısından güç olabilir. Herkesin bu gibi bir düzen içinde olması ise pek mümkün değildir. Elektronik kitaplar bu noktada yeni yeni herkesin içine dahil olabildiği dijital ürünlerdir. Karmola’da yer alan e-kitaplar da ilgi alanına hitap edebilecek, sana bir konuda derinlemesine bilgi veren ya da sürükleyici nitelikte hikâyeler içerebilen dijital ürünlerdir.

Kişisel gelişim, roman, hikâye, psikoloji, politika, sosyoloji, teknoloji, dijital pazarlama ya da felsefe gibi uzmanların ilgili alanlarına dair e-kitaplara Karmola’da ulaşabilirsin. Ayrıca, e kitap formatında kısa yazılar, notlar veya kitapçıklar ile belirli bir konuda ya da alanınla ilgili yapılmış araştırmalara, tüyolara ve analizlere ulaşman mümkün. Yanı sıra online dergiler veya e-posta adresine düzenli olarak düşecek bülten aboneliklerini de bu alt başlıklarda değerlendirebilirsin.

Çizimler

Dijital ürünler arasında sunulanlardan biri de çizimlerdir. Çizimler, özellikle dijital ürün olarak satılır ve senin bu ürünleri kolayca indirip arka plan olarak, tablo olarak ya da tasarım eki olarak kullanmana olanak tanır. Daha çok son ürün olarak çizimler Karmola’da yer alır. Fakat bunun yanı sıra çizimini beğendiğin bir sanatçıyla iletişime geçip istediğin bir şeyi çizdirmek için destek de isteyebilirsin.

Aynı sanatçının danışmanlık paketini yine bir dijital ürün olarak satın alabilirsin. Bu dijital ürün içinde sanatçı sana hizmet ve ürünlerini bir arada sunar. Bu sayede beğendiğin bir ürünü kişiselleştirebilir ya da bambaşka bir çizim talep ederek kendi zevkine uygun bir eser edinebilirsin. Fiziksel ya da bilgisayar ortamında yapılabilen bu çizimler uzmanın niteliğine göre farklılaşır.

Ders notları

Karmola’da sunulan dijital ürünler arasında ders notları da vardır. Okuduğun bölümle ilişkili anahtar kelimeleri Karmola’da aratarak ilgili ders notlarına ulaşabilirsin. Ardından bunları satın alıp ister dijital ortamda takip edebilir isterse yazıcıdan çıktı alıp çalışabilirsin. Ders notları bulmak özellikle sistemli bir çalışma gerçekleştirmek için önemlidir. En düzenli ve aklındaki sorulara cevap veren ders notlarını Karmola’da bulabilirsin.

Eğitim videoları

Karmola’da değer verdiğimiz dijital ürünlerden biri de eğitim videolarıdır. Eğitim videoları, ilgili uzmanın kendi alanında derinlemesine bilgi verdiği videolardır. YouTube ya da diğer platformlardan farklı olarak eğitim videoları içinde eğitmen ve sen sürekli etkileşimde olursunuz.

Aklına takılan bir soruyu hızlıca yöneltebilir, aradığın cevabı en kısa zamanda alabilirsin. Diğer platformlarda eğitmene ulaşmak güçken Karmola’da bu süreyi olabildiğince kısaltıyor, senin en verimli şekilde eğitim almanı destekliyoruz. 

Özel(kapalı) içerikli videolar

Kısa veya uzun formatta video satın alabilme seçeneğiyle aklındaki soruyu platformdaki arama noktasına yazarak direkt senin sorununun çözümüne odaklı videoya (veya video serilerine) kolayca ulaşabilirsin. Aynı uzmandan danışmanlık veya hizmet paketi de talep edebilirsin (1’e1 eğitim alabilmek veya işinin direkt ilgili satıcı/içerik üretici tarafından yapılabilmesi için).

Öte yandan, ilgili satıcıyı takip ederek e-posta bültenini veya ileride düzenleyeceği dışarı etkinlik/network buluşmalarına katılma davetini alma ve yüz yüze tanışma gibi fırsatlara erişebilirsin.

Kısa filmler

Evet, yanlış okumadın. Karmola’da kısa filmler de var! Üstelik bu kısa filmler senin ilgi alanına hitap edebilecek, keyifle seyredebileceğin ve ömür boyu saklayabileceğin bir formatta olacak. Yer verdiğimiz kısa filmlerin yönetmeniyle iletişime geçip fikirlerini tartışmanı da sağlıyor, aldığın sanat zevkini en üst düzeye çıkarıyoruz. Bu sayede kendi gelişimine entelektüel bir yatırım yapmanı Karmola ile gerçekleştiriyoruz.

Workshoplar

Workshop, belirli bir konuda bilgi veren ve etkileşimli bir öğretme modeli izleyen eğitimlerdir. Canlı olarak verilen workshoplar, eğitmenin sunumu ve eğitime katılanların katkısıyla interaktif olarak gerçekleşir. Workshoplar, daha önce bilgi almak istediğin fakat bir türlü fırsat bulamadığın eğitim çeşitlerini içerir. Aklına gelen her konuda workshoplara Karmola’da yer veriyoruz. Bu workshoplar ile kendini geliştirmeni, farklı insanları tanımanı, eğitmenle etkileşim kurmanı ve bilgilerini ömür boyu kullanabilmeni destekliyoruz.

Canlı yayınlar

Canlı yayınlar, birçok kişinin kayıtlı bir yayın izlemek yerine daha sık tercih edebildiği yayın modelleridir. Kayıtlı yayınlardan farklı olarak canlı yayınlarda izleyici ve anlatıcı arasında sürekli bir etkileşim vardır. Bu yayınlar ile dilediğin kişiye rahatlıkla ulaşabilir ve sorularını anında iletebilirsin. Ayrıca Karmola’nın canlı yayınlar için sağlamış olduğu arayüz oldukça işlevsel.

1’e 1 danışmanlıklar

Diğer pazar yerlerinden farklı olarak Karmola’da sunduğumuz en işlevsel noktalardan bir diğeri 1’e 1 danışmanlıklardır. 1’e 1 danışmanlıkları online olarak aldığın bir ders gibi düşünebilirsin. Fakat klasik derslerinden farklı olarak daha önce hiç keşfetmediğin noktaları bu danışmanlıklarla keşfedebilmeni destekliyoruz. Öğrenmek istediğin, merak ettiğin, zaman ayırmayı düşündüğün veya uzmanını takip edip hiç görüşemediğin birçok alanda seni uzmanlarla buluşturuyor, danışmanlık almanı sağlıyoruz. Uzman ve senin olduğu bu görüşmelerin sana katacakları arasında ise şunlar vardır:

  • Sorularını anında iletebilirsin.
  • Anlamadığın noktalar için detaylı açıklamalar talep edebilirsin.
  • Kişisel gelişim, okul dersleri ya da sanat gibi dilediğin her alanda 1’e 1 danışmanlık alabilirsin.
  • Uzmanla düzenli olarak görüşüp kendini o alanda geliştirebilirsin.

Notion templateleri

Notion; dijital olarak notlar alabileceğin, planlar yapabileceğin ve tarih belirleyebileceğin bir platformdur. Bu platformun not almaya dair sunduğu kapsamlı bir yapısı vardır. Kişiler kendilerine özgü bir plan yapabilir ve bu planın dilediği kısmını diğerleriyle paylaşabilir. Üstelik mobil uygulaması olduğu için bilgisayara bağlı kalınmadan istenilen bir noktadan Notion’a ulaşmak mümkündür. Notion templateleri ise dijital şablon olarak düşünülebilir. Bu şablonlar Karmola’da sana sunulur ve sen de eğer alanınla ilgiliyse bu şablonları satın alarak Notion’da kullanabilirsin.

Presetler

Lightroom ve Adobe Photoshop presets, fotoğrafına belirli bir görünüm kazandırmak için kullanabileceğin hazır ayarlardır. Özellikle fotoğraf düzenleme konusunda bilgin yoksa bu presetlerden faydalanarak tek bir tıkla fotoğraflarını belirli bir formata ulaştırabilirsin. Presets, Karmola’da birden fazla çeşitle sana sunulan dijital ürünler arasındadır. 

Animasyonlar

Karmola içinde dilediğin çeşitte animasyonları keşfedebilirsin. İstersen bu animasyonlardan kolaj yapabilir istersen de şirketin için animasyonları kullanabilirsin. Aynı zamanda satıcıyla iletişime geçip kendi istediğin şekilde animasyon talep etmen de mümkün. Karar tamamen senin.

İllüstrasyonlar 

Eminiz, son zamanlarda illüstrasyonların ne kadar fazla kullanıldığını sen de fark ettin. Tasarım açısından harika bir kompozisyon yaratan illüstrasyonlar, bu kompozisyonlarla dilediğin bir alanda öne çıkmanı mümkün hâle getiriyor. Ayrıca sosyal medya hesapları yönetiyorsan illüstrasyonlar mükemmel bir araç olacak. Onlarla birçok tasarımda farklılıklar oluşturabilirsin.

WordPress temaları

WordPress konusunda daha önce yaptığın temalar varsa ve bu temaları diğerlerinin kullanabileceği formatta pazarlamak istiyorsan Karmola tam sana göre bir pazar yeri. Hazırladığın farklı nişlerdeki temaları WordPress kullanan kişilere dijital ürün kapsamında satabilirsin.

Ücretli vlog serileri

Karmola aynı zamanda mini bir sosyal medyadır. Hedef kitlen seni “Takip et” seçeneği ile takip edebilir. Onlara ayrıcalıklı fırsatları da bu sayede sunabilirsin. Bu fırsatlardan biri olan ücretli vlog serilerilerini yalnızca onlara özel olacak şekilde paylaşabilirsin. İşinle ilgili bir gününü ya da farklı bir geziyi vlog şeklinde Karmola’da satabilirsin.

Procreate sketch set

Procreate programına sahip cihazlardan takipçilerinin kullanabileceği Procrate sketch setleri satabilirsin. Boya fırçaları, boya setleri ya da etiketler gibi farklı dijital ürünleri sunabilirsin. 

Eklenti (plugin)

Google eklentileri gibi kullanıcıların tarayıcılarında kullanabileceği, işlerini kolaylaştıracak ve daha konforlu bir internet kullanımı sağlayacak eklentiler satabilirsin. Özellikle bu alanda daha önce kendin için yaptığın dijital ürünler varsa onları da Karmola’da pazarlaman mümkün.

Komunite aboneliği

Komuniteler; kişilere motivasyon, bilgi, beraberlik ve eğitim sağlayan topluluklardır. Bu gibi bir topluluk oluşturduktan sonra belirli süreleri kapsayan komunite abonelikleri oluşturabilirsin. Abonelikleri Karmola içinde satarak alanlara göre ayrılan bir kitlenin yer aldığı topluluklar oluşturabilirsin.

Karmola’da Sunulan Dijital Ürünler Tam Senlik!

Biliyoruz, birden fiziksel ürünleri bırakıp dijital ürünlere tam anlamıyla geçmek eğer alışık değilsen güç olabilir. Karmola’da bu ürünleri incelemen için birçok alan yaratacağımızdan emin olabilirsin. Bu alanlarla dijital ürünlere alışma sürecini hızlandırmayı, etkili kullanma yöntemlerini keşfetmeni sağlayacağız. Ayrıca takıldığın her yerde Karmola’nın bir tık uzağında olduğunu bilmeni isteriz. Bizlere dilediğin ürünle ilgili sorular yöneltebilir, nasıl kullanabileceğini ekibimizden kişilerle daha net keşfedebilirsin. 

Gönül rahatlığıyla diyebiliriz: Karmola’da sunulan dijital ürünler tam senlik!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İçindekiler

We use cookies and other technologies that are essential to provide you our services and site functionality, as described in our Cookie Policy. If you agree and click 'Accept', we will also allow third-party companies, who we partner with, to store cookies on your device and use similar technologies to collect and use your personal data (e.g., IP address) for advertising personalisation, measurement and analytics, on and off our sites. Data processing purposes: Store and/or access information on a device. Personalised advertising, advertising measurement, audience research and services development.